Legismertebb és Magyarországon jelenleg a leggyakrabban alkalmazott módszer. A kifejlett, repülő szúnyogokat (imágókat) pusztítják el nem-szelektív kémiai úton előállított neurotoxinokkal, melyek az idegrendszert károsítják.
Nem igényel nagy szakértelmet, ami többnyire a szúnyogegyüttes egyedszámának meghatározásából, és a rövidtávú alakulásából áll.
Regionális megvalósítása eredményesebb lenne, de szerencsére ezt sehol nem gyakorolják Magyarországon, mert ez a teljes terület vegyszeres permetezését (rovarirtását) jelentené. Ehelyett csak foltokat kezelnek az általános rovar-idegméreg vegyszerekkel, ami többnyire csak a lakott települések területét jelenti, és nem a csípőszúnyogok általános élőhelyeit.
Előny:
- Azonnali megoldást kínál az aktuális szúnyogártalomra (de sokszor ez se valósul meg).
Hátrány:
- Nem-szelektív módszer, mivel neurotoxin (idegméreg), valamennyi élőlényre hatással van
- 80%-os hatékonyságtól elfogadható a kezelés, azaz nem jelent biztos megoldást
- Kockázatos vegyszereket (neurotranszmittereket) juttatnak a környezetbe az alkalmazás során
- A kezelésnek nincs hatástartama, azaz ha a rovarral a készítmény találkozik, arra hatással van (többnyire halálos), a kezelés után egy órával megjelenő egyedekre már nincs hatással (ez tulajdonképpen az előnye is)
- A kezelések eredménye függ az időjárási tényezőktől (napszak, csapadék, szél...) továbbá a légi kijuttatás esetén a repülési feltételektől
- A szúnyogártalom jellemzőitől függően többszöri beavatkozás szükséges, és az eredmény nem előrejelezhető
- A rovarok ellenállóképessége néhány év alatt kialakulhat, azaz változtatni szükséges a szúnyoggyérítésre használt hatóanyagokat. Jelenleg kizárólag egyetlen hatóanyag alkalmazható az EU-ban, a deltametrin (deltamethrin). A deltametrin hatóanyagot 1981 óta alkalmazzák, azaz 2019-ben 38 éve!
Ez nagyon megnöveli a rezisztencia (ellenállóképesség) kialakulásának a veszélyét, azonban ezt senki nem vizsgálja...
Hogyan védekezzünk olcsón a szúnyogok ellen az egészségünk és a természet védelmének a figyelembevételével?
Keresse és támogassa a
Csíplek! Alapítvány -t.
Célok, Tevékenységek (katt ide vagy...):
A környezettudatos szúnyoggyérítés elterjesztésének támogatása
Ismeretterjesztés, tudatformálás,
Tudományos kutatások irányítása,
Tájékoztatók, kiadványok és rendezvények szervezése
Amennyiben az Ön településén a No Mosquito Kft. a szúnyoggyérítés irányítója, és Ön feltételezett csípőszúnyog tenyészőhelyet talál, kérjük értesítsen bennünket. Kivizsgáljuk, lehetőség szerint gondoskodunk a megszüntetéséről, vagy kezeléséről. Amennyiben magánterületen található, tanácsokat adunk a lehetőségekről.
Lakossági tenyésztőhely bejelentést bárki tehet, kérjük bejelentés esetén az alábbi címre küldjön emailt a részletekkel: szunyogok@gmail.com
Ádám: "Ki szúnyog ellen oly fegyvert ragad, mit medve ellen vinni hősiség, Bolond."
/Madách I.: Az ember tragédiája/
Aki a járt utat a járatlanért el nem hagyja, az a fejlődést megakadályozza. Az úttörők egy csapást hagynak maguk mögött, és ez az ösvény a követők nyomán kitaposott úttá válik. /No Mosquito Kft./
AZ IGAZI GYŐZTESEK CSAK AZ ELLENSÉGEIKNEK ÁRTANAK!
"Nem a legerősebb marad életben, nem is a legintelligensebb, hanem aki fogékony a változásokra." (Charles Darwin)
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki ,aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
Ha van szúnyog, könnyű észrevenni,
ha nincs szúnyog, azt könnyű nem észrevenni… /No Mosquito Kft./
No Mosquito Kft.
H-6726 Szeged
szunyogok@gmail.com